Co vás na startu
určitě zajímá emoji search | Než začneme

Svěřit grafickou podobu vašeho produktu, webu nebo celé firmy jen tak někomu? Máte pravdu, na startu o mně potřebujete vědět několik zásadních věcí.

Frame 329 | Než začneme

Kdo jsem

Bohouš Poláček, grafický designer se vším všudy. Tvořím promyšlené vizuální prezentace firem, startupů a živnostníků. Takových, kteří ví, že kvalitní grafický design je nezbytná součást úspěšného marketingu. Už na střední škole jsem se věnoval polygrafii. Grafice se věnuji přes 5 let a postupně mě to táhne k art directingu. Fandím minimalismu, přehlednosti a inovacím – a myslím, že to vše se odráží i v mé práci. Mí klienti si na konci zakázek nejčastěji chválí rychlost odvedené práce, aktivní komunikaci po celou dobu spolupráce, čistotu designu a mou iniciativu v projektech. Mě na spolupráci baví i to, jak doprovázím klienta celým procesem zakázky a průběžně spolupracuji s kodéry a dalšími kreativci.

10 goal 1 | Než začneme

Dělám věci po svém

Ale vždy v zájmu klienta. U každého projektu hledám neotřelé řešení. Rád šokuji a experimentuji. Jsem minimalista, žádné složitosti u mě nehledejte. Přesto – nebo právě proto – tvořím kreativní a originální grafiku. Díky kvalitnímu workflow zvládám odevzdávat projekty včas.

Zaměřuji se na tiskoviny (se zařízením tisku), webdesign a vizuální styly. Navrhnu vám logo, logomanuál a další tiskoviny jako vizitky, katalogy, etikety, plakáty. Jako součást brandu navrhnu třeba i firemní stan, zaměstnanecká trička a web. Zkrátka tvořím kompletní vizuální identitu.

Tvoříte novou značku? Cítíte, že váš byznys potřebuje rebrandovat? Zavolejte. Nabídnu své oborové zkušenosti a poradím konkrétní kroky jak na to. Ať už pořádáte společenskou akci, nebo ladíte vizuální styl své značky.

36 note 1 | Než začneme

Potřebujete mě?

Pokud jste dočetli až sem, tak ano. Svět se pořád rozvíjí. Potřebujete být na trhu vidět a nezapadnout v oceánu konkurence. Protože kdo chvíli stál, už stojí opodál… Má grafika vás dostane (zpátky) do hry. Grafickým designem žiju, průběžně zařazuji do svého know-how aktuální trendy, nic mi neunikne. Tak posouvám sebe i váš byznys.

Nejsem agentura, ale grafický designer a art director. Když potřebujete kromě grafika dalšího profesionála třeba na UX nebo kodéra, doporučím prověřené profesionály nebo práci deleguji dál.

29 great 1 | Než začneme

Průběh zakázky

Tvorba zadání

Společně si projdeme, co potřebujete, jaký cíl má grafika (s)plnit, co ne/máte a co je potřeba vytvořit. Poté navrhnu přibližnou kalkulaci a termín dodání prvních podkladů. Po odsouhlasení fakturuji 50% zálohu domluvené ceny.

Rešerše + moodboard

Důkladně prostuduji vaši konkurenci a v podobě moodboardu sesumíruji vizuální řeč lokálních i zahraničních tvůrců, abychom našli vaši originální cestu.

První návrhy

Když už teď přesně víme, co chceme a jak to budeme komunikovat, pouštím se do tvorby 2–3 konceptů nového designu. Z nich dopracuji vašeho favorita do dokonalé finální podoby.

Finální výstupy

Po odladění každého detailu dodám požadované výstupy. Ať už to jsou tisková data pro tiskárnu, logomanuál, nebo přístupy do zdroje webdesignu.

40 boat 1 | Než začneme

Hodinová sazba a ceny

Hodinovou sazbu držím na 800–850 Kč (záleží na objemu a složitosti konkrétní zakázky). Za tvorbu loga, vizuální identity, tvorbu základního logomanuálu a prvních výstupů (vizitky, podpisy atd.) účtuji od 15 000 Kč. Jednostránkový web stojí okolo 8 000 Kč. Za aktivní externí spolupráci u mě investujete 10–35 000 Kč měsíčně.

Máte pro mě zadání, zajímá vás konkrétní cena zakázky? Napište, rád vám zdarma spočítám kalkulaci. A vy se poté rozhodnete, zda do toho půjdeme spolu.

54 savings 1 | Než začneme